Z Madridu do Segovie na jeden deň

Návšteva Segovie bola jedným z dôvodov, prečo som hľadala lacné letenky do Madridu. A je to len dobre, že má Madrid v okolí tak pekné mestá ako sú Segovia a Toledo, lebo Madrid na 3 dni naozaj nie je!

Španielsko, Segovia, aquadukt

Obsah

 

Doprava do Segovie 

Segovia je od Madridu vzdialená 80 km a spôsobov dopravy je viacero:

  1. celodenná tour – aj v kombinácii s Toledom od 60€
  2. vlak – existujú dva druhy vlakov, rýchlym si tu za 30 minút, stojí však okolo 20 € jednosmerne, pomalým vlakom to trvá až 2 hodiny, ale lístky nájdeš aj pod 10 €. Nevýhodou však je, že vlaky do Segovia odchádzajú z vlakovej stanice Chamartín, ktorá je od centra Madridu vzdialená až 7 km. Malou nevýhodou je aj vlaková stanica v Segovii, ktorá sa nachádza ďalej od centra, ako autobusová stanica.
  3. autobus – autobusových spoločností čo prevádzkujú linku Madrid – Segovia je viacero. My sme našli jednosmerné lístky za 4 € na osobu (v januári mimo sezóny) so spoločnosťou Avanza s odchodom za stanice Moncloa (v podzemí), pričom nás bus vyložil kúsok od najväčšej atrakcie Segovie. Pozor! V najvyťaženejších hodinách odchádzajú dva autobusy naraz a na lístku je napísané číslo autobusu, aby ste sa vedeli postaviť do správnej rady.
Španielsko, Segovia, katedrala
Katedrálu v Segovii vidno už z diaľky

Čo vidieť v Segovii? 

Segovia má 3 hlavné atrakcie – rímsky akvadukt, katedrálu a Alcazár, no za zmienku určite stojí aj atmosféra a príjemné uličky Segovie.

To najdôležitejšie, čo v tomto meste musíš vidieť je takmer dvetisíc ročný Acueducto de Segovia. Najviac turistov sa zdržiava na malom kúsku v jej najvyššej časti, ktorá dosahuje až 28,5 metra. Skutočná dĺžka aquaduktu však bola cez 15 km a privádzala vodu z riečky Fuente Fría.

Rímsky akvadukt v Segovii, Španielsko
Rímsky akvadukt v Segovii

Do neba sa týčiaca segovijska katedrála pripomínajúca vztýčený prst je dominantou mesta z diaľky. Z blízka si ju môžete vychutnať z námestíčka Plaza Mayor a jej interiéry za poplatok 5€.

Zdobená katedrála v španielskej Segovií, pohľad z Plaza Mayor
Zdobená katedrála

Pri prvom pohľade na Alcazár de Segovia sme si hneď spomenuli na hrad z úvodnej zvučku Walt Disneyho. Vežičky a hradby nás hneď zlákali dnu a za vstupné 5 € na osobu sme zistili, že Alcazár je rozhodne krajší z vonku. Návštevu Torre de Juan II sme neabsolvovali. Nie preto, žeby sme nechceli dať 2,5 € na vstupné, ale preto, že sme boli leniví zdolávať 150 schodov kvôli výhľadu 😀

Najkrajšia vyhliadka na Alcazár je z opačnej strany ako je vchod, ale treba absolvovať malé prevýšenie a zaberie to viacej času.

Rozprávkový hrad Alcazár de Segovia, Španielsko, Segovia
Rozprávkový hrad Alcazár de Segovia

Koľko stojí celodenný výlet do Segovie? 

Výdavky na 2 osoby:

  • doprava + poplatky – 20 €
  • jedlo + káva – 16 €
  • vstupné (navštívili sme iba Alcazár) – 10 €
    SPOLU – 46 €… a trochu nervov pri vyhľadávaním najlacnejšej formy dopravy 😀

Výlet do Segovie sme uprednostnili pred návštevou ospevovanejšieho Toleda. Napriek tomu sme boli s návštevou Segovie 100% spokojní 🙂

Celá FOTOGALÉRIA zo Segovie

One thought to “Z Madridu do Segovie na jeden deň”

Leave a Reply