Ako sme si ‘zarámovali’ tie najkrajšie momenty z polročnej cesty Áziou

Minulý rok som si u Saal Digital objednal fotoobraz na akrylátovom skle. A keďže som bol viac ako spokojný, tak som sa teraz rozhodol objednať obrovský fotoobraz na plátne. Prečítaj si nižšie v úprimnej recenzii ako to dopadlo 😉

Prečo som do toho išiel?

Lebo od októbra 2017 do apríla 2018 som s priateľkou strávil v Ázii 6 mesiacov a zažili sme tam tie najkrajšie chvíle v živote 🙂 A tieto chvíle som chcel aj uchovať v peknej, reprezentatívnej podobe.

Napokon o všetkých našich destináciách a zážitkoch sa dočítaš práve na tomto cestovateľskom blogu.

Vybral som si najväčšiu možnú veľkosť plátna (120 x 80 cm) a začal si pripravovať koláž z obľúbených fotografií. Popravde, toto bola tá najťažšia časť z celého procesu prípravy plátna. Nebolo vôbec jednoduché z toľkých krásnych momentov vybrať len pár desiatok finálnych fotografií 🙂

Cestovateľské fotografie a spomienky na plátne od Saal Digital
A takto vyzerá koláž z nášho polročného cestovania Áziou na plátne. Pre nás znamená viac ako len obyčajné plátno 🙂 Tu je verzia v plnom rozlíšení

Ako prebiehal objednávací proces?

Objednávku som jednoducho pripravil cez program Saal Designer, ktorý ťa už prevedie krok za krokom. Páčilo sa mi, že ma program aj upozornil na oblasť orezu, kam by som už svoju fotografiu nemal dávať, pretože inak dôležitá časť obrazu by mohla skončiť zahnutá na okrajoch rámu. Samozrejme je to subjektívne a niekto si môže fotografiu roztiahnuť aj do orezovej časti, keďže sa mu to finálne bude páčiť viac.

V mojom prípade by bol orez (zahnutie na okrajoch plátna) koláže nežiaduci. Preto som si dal na červenú čiaru pozor a koláž som umiestnil mimo nej (obrázok vpravo).

Objednávku je nutné zaplatiť cez službu PayPal, čo považujem len za výhodu, keďže tejto službe raz zveríš dôverné informácie o platobnej karte, a potom ostatným obchodníkom už nemusíš tieto citlivé informácie odovzdávať. Urobí to jednoducho táto dôveryhodná, rokmi overená služba.

Z čoho som mal obavy?

Koláž som si pripravil v programe Picasa, pretože tvorba koláže je tam naozaj jednoduchá, intuitívna a rýchla. Ale, finálny produkt má potom maximálne rozlíšenie 5120 pixelov na dlhú stranu. A plátno o veľkosti 120 x 80 cm by oficiálne malo mať podkladovú fotografiu s vyšším rozlíšením, aspoň 7000 pixelov.

Rozhodol som sa to risknúť, keďže doma mám plátno o veľkosti 100 x 60 cm a podkladovú fotografiu som fotil 12 mpx Pentax k-x a kvalita bola dostatočná.

Kvalitné plátno od Saal Digital
Plátno má príjemný “raster” a aj napriek relatívne nižšiemu rozlíšeniu mojej podkladovej koláže som s výsledkom spokojný 🙂
Plátno od Saal Digital
Detailný pohľad na plátno z boku

Plátno dorazilo

Môj túžobne očakávaný fotoprodukt dorazil presne za 8 dní od objednávky. Bol zabalený v tvrdenom kartóne, riadne ošetrený proti hrubšiemu zaobchádzaniu.

Obavy z mojej podkladovej fotografie s nižším rozlíšením boli neopodstatnené, keďže plátno vyzerá v konečnom dôsledku super 🙂 Predsalen je to plátno a je tam určitý raster. Keby to mala byť čisto len fotografia, tak už by tam mohol byť viditeľný rozdiel.

S farebným vyhotovením aj s celkovým spracovaním som spokojný, takisto ako som bol aj pri fotoobraze na akrylátovom skle 🙂

Zarámované spomienky vďaka plátu od Saal Digital o rozmere 120 x 80
Tu je vidno ako máme umiestnené plátno v našej izbe. Kvôli lepšej predstave o jeho veľkosti 120 x 80 cm som tam nechal aj naše prilby. Zároveň je to aj veľmi symbolické, pretože Ázia nás len utvrdila v tom, že život na dvoch kolesách nás baví 🙂

Čo ma prekvapilo?

Asi len fakt, že na zadnej strane sa nenachádzal žiadny závesný systém. Ten by som tam privítal. Ale ako alternatívu môžeme plátno zavesiť priamo o podpornú dosku, s dvoma klincami, pretože stredom vedie spevňovacia doska (ktorú chválim).

Leave a Reply