Na korčuliach po Málage

Na letisku smerom späť z Andalúzie sa jedna slečna jednoznačne vyjadrila, že: Málaga vôbec nie je pekné mesto. Je pravdou, že Málaga nie je najkrajším mestom Andalúzie, ale ako jediná z andalúzskych miest má príjemnú prímorskú atmosféru. My sme našu návštevu tohto mesta poňali trochu originálnejším spôsobom, a to tak, že sme ju prejazdili na korčuliach 😉

Bez korčúľ by pre nás Málaga nebola Málagou

Málaga + korčule = <3

Najbližšie miesto, ku ktorému mierime od čerstvo prenajatého auta je krytý trh Ataranzas Market. Na našu smolu otvorený iba do 15tej, preto sme si mohli obzrieť iba jeho farebné sklené obrazce zo zadnej strany.

Pokračujeme ku katedrále v Málage, ktorá je doslova nacucnutá na ostatných budovách, takže z vonka sme si ju užili s hlavou vykrútenou do hora. Tejto katedrále už na prvý pohľad chýba jedna veže. Miestny ju prezívajú „La Manquita,“ teda jednoruká dáma. Peniaze na dostavbu južnej veže sa investovali inam ako mali. My Slováci to poznáme.

V turistických oblastiach sa do katedrál v celom Španielsku platí vstupné vo výške približne 5 €. O to ľahšie sa nám rozhodovalo v tom, že z korčúľ sa vyzúvať nebudeme.

La Manquita plávajúca v budovách Málagy
La Manquita, symbol Málagy
S hlavou vykrútenou dohora

V smere k Alcazaba de Málaga prichádzame k rímskemu divadlu Teatro Romano. Jeho obhliadka sa dá absolvovať aj z neplatenej časti, z ulice Calle Alcazabilla.

Teatro Romano pri hradbách Alcazaba de Málaga

V Málage sme sa ocitli aj o dva týždne neskôr, v nedeľu pred odletom domov. Každú nedeľu po 14:00 sú bezplatne sprístupnené dva komplexy a to Alcazaba de Málaga a Castillo de Gibralfaro. Keďže je to zadarmo, bude tam aj primerané množstvo ľudí. Na tieto dva komplexy sa dá počas bežných dní kúpiť, na španielske pomery, lacný lístok, iba za 3,55 €.

Z dvojice nás viac zaujal  Alcazaba de Málaga, aj keď oproti Alhambre je to len čajový odvar. Ak sa do Alhambry nechystáte, alebo sa vám nepodarilo zohnať lístky, je to aspoň ako taký balzam na dušu 😉 Gibralfaro a jeho hradby sú najvyššou vyhliadkou v Málage. Ak sa vám sem nechce stúpať pešo, stačí použiť autobus číslo 35. Počas leta sú otvorení len do 20:00, takže so západom slnka sa v najdlhších dňoch počítať nedá.

Farby rozkvitnutých jarných stromov na hradbách Alcazaba de Málaga
Alcazaba de Málaga nenápadne pripomína Alhambru
Samozrejme, korčule vláčime v rukách

Z Malágy pochádza aj preslávený maliar, ktorého sme doposiaľ poznali iba pod menom Pablo Picasso. V Málage sa dozvedáme, že jeho rodné meno je o čosi dlhšie – Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso. Neviem si predstaviť ako by vyzeral jeho občiansky preukaz 😀

Keďže nie sme umelecky nadaní a ani sa nemáme v pláne na niečo hrať, Museo Picasso Málaga zďaleka obchádzame.

Trošku tropického raja si môžete užiť v Parque de Málaga, ktorý má perfektný povrch na jazdu na korčuliach a kolieska sa po vydláždených uličkách kĺžu ako po masle.

Parque de Málaga, Španielsko zbožňujeme aj pre pestrofarebné vtáctvo a ich štebot 🙂

Ak je Málaga z Andalúzskych miest v niečom najlepšia, tak je to jej dostupnosť pre jazdenie na korčuliach 😉 Mramorové dlažby, dlhé ulice, promenáda popri mori a slnečné počasie boli pre nás a naše korčulky ako stvorené 🙂

 

Celá FOTOGALÉRIA z Málagy

One thought to “Na korčuliach po Málage”

Leave a Reply